Sveika mityba, lieknėjimas, vanduo ir gėrimai

Sveika mityba

Sveika mityba neapseina be diskusijos apie vandenį ir gėrimus. Geriausi treneriai ir dietologai teigia, kad skysčiai yra vienintelis dalykas, ką galime daryti kone be saiko. Vartodami vandenį iš organizmo pašaliname šlakus ir visas organizmui nereikalingas medžiagas.

Visgi per prievartą gerti taip pat nereikia, nes jei gersite per daug, organizmas gali pradėti šalinti ir kai kuriuos vitaminus, reikalingus organizmui. Išgerto vandens kiekis priklauso nuo aplinkos temperatūros – per karščius žmogus daugiau prakaituoja, dėl to reikia ir daugiau gerti.

Lygiai taip pat yra su fiziniu aktyvumu – sportuojantis žmogus turi gerti daugiau nei tas, kuris sėdi. Sveika mityba ir vanduo kelia nesusipratimų ir dėl sąvokos – iš tikro tinka ne tik vanduo, tinka skysčiai be cukraus (kava, arbata, plikomos žolelės), bet netinka alkoholiniai ir saldūs gėrimai – alus, limonadai ir pan.

Nėra gerai ir gerti daug sulčių – sultys iš pakelių būna dosniai pagardintos cukrumi ir įvairia chemija. Jei išsispaudžiate sultis šviežiai patys – puiku, bet jų gerti daug taip pat nereikėtų – jose labai daug fruktozės, o tai – taip pat cukrus, tik iš vaisių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s