Kramtymas ir kūno svoris

Jei sąžiningai kramtysime tai ką valgome, neišvengiamai būsime priversti valgyti lėčiau, o juk seniai žinoma, kad sotumo jausmas nuo valgymo pradžios atsiranda ne ankščiau kaip po 15 min. Tai ypač svarbu tiems, kas turi didesnį svorį nei norėtų.

Tinkamai sukramčius maistą, mažiau apkraunamas visas organizmas, gerėja mūsų savijauta ir sveikata. Nėra normos sukramtyti 10 ar 20 kartų, nes kiekvienas produktas skirtingas, juk košės ilgai kramtyti nepavyks, tuo tarpu prastai pagamintą kepsnį, tinkamai sukramtyti gali būti tikras iššūkis. Tiesiog skirkime pakankamai laiko, kad maistas burnoje savaime sutirptų.

Tai galime padaryti žengdami kelis paprastus žingsnelius:

1 žingsnis. Kelios papildomos minutės skirtos tinkamai papusryčiauti ar papietauti, leis mums visą dieną būti energingesniems ir neabejotinai atpirks valgymui skirtą laiką.

2 žingsnis. Iš anksto susiplanuokime ir skirkime pakankamai laiko pavalgyti, tai turi būti ne mažiau kaip 15 – 20 min, tuo metu atidėkime visus darbus į šalį ir susitelkime į maistą, mėgaukimės juo, pajuskime skonį, malonumą valgyti.

3 žingsnis. Priimkite sprendimą, bent vieną dieną, kad ir ką bevalgytumėte, gerai viską sukramtyti.

4 žingsnis. Pratęskite vieną dieną iki savaitės, vėliau iki 30 d. Jei vieną ar du kartus ir suklupsite šiame kelyje ne bėda, svarbiausia nesustoti pusiaukelėje.

Pirmi žingsniai sunkiausi, vėliau jums nebereikės jokių pastangų. Galėsite tiesiog džiaugtis gražėjančiomis kūno linijomis, geresne savijauta, sveikata, ilgesniu gyvenimu ir mažesnėmis išlaidomis maistui.

Ilgo kramtymo privalumai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s